Körfűrészek típus szerint
Az asztali körfűrészek jellemzően nagyobb és összetettebb feladatokhoz ideálisak. Előnyük, hogy stabilan elhelyezhetőek a műhelyben, így a felhasználónak csak a faanyagot kell irányítania. Az állítható munkafelület révén, precíz és egyenletes vágásokat lehet elérni. Különösen nagyméretű anyagok, például bútorlapok esetében is előnyös a használatuk.
A kézi körfűrészek csekélyebb mérettel rendelkeznek, könnyebbek és mobilisabb eszközök, így alkalmasak kisebb, gyorsabb munkákhoz, de praktikusnak számítanak a változó munkakörnyezetben is, mivel nem helyhez kötött a használatuk.
A körfűrészek, típustól függően, számos extra funkcióval rendelkezhetnek, mint például a dönthető fűrészlap, ami lehetővé teszi a ferde vágatok kivitelezését, vagy a vágási mélység állítása, ami a különböző vastagságú anyagok vágásánál hasznos, a vezetősín pedig precízebb vágást tesz lehetővé. A komolyabb asztali változatok porgyűjtővel és elszívóval is el vannak látva, a tisztább munkakörnyezet fenntartása érdekében.
Az akkus körfűrészek a mobilitásukkal tűnnek ki, hiszen nincs szükségük folyamatos elektromos hálózati kapcsolatra. Az elektromos körfűrészek gyakoriak háztartási és ipari alkalmazásokban egyaránt. A 400V teljesítményre képes 3 fázisú körfűrészek pedig az ipari alkalmazásokban vannak jelen, ahol az áramellátás stabilitása és a gép teljesítménye kulcsfontosságú.